Zabawki funkcyjne

Co to takiego? Tego rodzaju produkty to zabawki dla dzieci, które oprócz tego, że bawią, to spełniają jeszcze różne funkcje, mają za zadania wspierać u dziecka rozwój konkretnych umiejętności lub bez poszerzają wiedzę z danej dziedziny. Do tej grupy zaliczają się wszelkiego rodzaju zabawki kreatywne, czyli wspomagające rozwój plastyczny, manualny oraz rozwój wyobraźni, zabawki edukacyjne, dzięki którym, w formie zabawy, dziecko może się nauczyć literek, cyferek, liczenia czy też kolorów i kształtów oraz zabawki interaktywne. Te ostatnie są uwielbiane przez dzieci, ale nieco mniej przez rodziców – grają, ruszają się, świecą – dla dzieci jest to po prostu idealne rozwiązanie, ale niekoniecznie dla rodziców chcących odpocząć po całym dniu pracy. Niemniej jednak kupując zabawki interaktywne warto zwracać uwagę na ich funkcję – niektóre zachęcają do chodzenia, inne pozwalają na naukę kształtów czy też barw.

 

Rozwijanie plastycznego talentu

 

Brudne dziecko to szczęśliwe dziecko – to właśnie dlatego maluchy tak lubią wszelkiego rodzaju farbki, mazaki, plasteliny, wycinanki czy też malowanie kredą. Zabawki kreatywne pozwalają na stworzenie małych dzieł sztuki, którymi można potem obdarowywać całą rodzinę.

 

Nauka przez zabawę

 

Chyba najbardziej wartościowe są zabawki edukacyjne, o ile oczywiście są dobrze wykonane, a my potrafimy dobrać ich rodzaj do etapu rozwojowego, na którym jest obecnie nasze dziecko. Warto inwestować w produkty, które dają coś więcej niż tylko świetną zabawę, które są pożyteczne.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *